top of page

Святий Миколай (Польща, Бельгія)

Святий Миколай вважається прообразом Діда Мороза. Він жив у IV столітті і з раннього дитинства відрізнявся милосердям. За легендою, одного разу він підкинув в один будинок мішечки із золотом в димохід, так як всі вікна були закриті, і вони потрапили у шкарпетки, що сохнули біля вогнища. Звідси пішла традиція у католиків - класти подарунки у шкарпетки.

 

Дід Мороз (Україна)

Дід мороз носить кожух до п'ят сріблястого або блакитного кольору і спирається на довгий чарівний посох. Ходить завжди у супроводі Снігуроньки, своєї онуки.

 

Санта Клаус (США)

Санта - добродушний чоловік середніх років, одягнений у червоні штанці і червоний кожушок. Прилітає на санях, запряжених оленями, у супроводі своїх помічників - ельфів і гномів. Родом Санта з Лапландії.

 

Йоулупуккі (Фінляндія)

Фінський дідусь, що носить капелюх у вигляді конуса та має одяг червоного кольору. Його завжди і скрізь супроводжують гноми. Живе разом із дружиною Муорі на горі Корваптуптурі, що на кордоні з Росією. Частина назви перекладається як «вухо», і не випадково: завдяки цьому вушку, Йоулупуккі чує всі побажання всіх хороших дітей.

 

П'єр Ноель (Франція)

У перекладі з французької, П'єр Ноель означає «дідусь Січень". Супроводжує його ні Снігуронька, а суворий помічник П'єр Фуетар з різками, який суворо стежить за тим, щоб подарунки потрапляли тільки хорошим та слухняним дітям.

 

http://www.dzedmaroz.by/ -  офіційний сайт Резиденції в Білорусі. Маєток Діда Мороза розташовується на території національного заповідника "Біловезька пуща". Площа Резиденції простягається на площі більше п'ятнадцяти гектарів. На території Резиденції встановлені численні фігурки казкових персонажів.

http://www.dom-dm.ru/ - офіційний сайт Резиденції в Росії. Вотчина Діда Мороза розташована в сосновому бору на березі річки Сухона, в місті Великий Устюг. Тут на Вас чекають різні атракціони та розваги цілий рік. Дід Мороз зі своєю свитою та казковими героями завжди радий гостям, всіх зустріне, добрим словом привітає, подарунки вручить.

 

 

Новий Рік - це найбільше сімейне свято на світі. Головним героєм цієї події виступає Дід Мороз. Він роздає подарунки всім дітям, які вели себе добре протягом року. Майже в кожній країні є свій Дід Мороз, тільки відомий він під іншими іменами.

 

Резиденції Дідів Морозів у наших сусідів

 

bottom of page